Jak uzyskać fundusze unijne oraz komu mogą one pomóc?


Każdy młody osobnik szuka własnej ścieżki w życiu. Często ma zamysł na jakiś biznes, lecz brakuje jemu na to funduszy. W obecnych czasach jest możliwość ubiegania się o pomoc od kraju.
W jaki sposób się o to starać?


Na wstępie można by podkreślić, że na rozwój Przedsiębiorstwa UE oferuje kwotę 40 tysięcy złotych. Fundusze unijne dla ostatnio powstającej działalności posiadają styl bezzwrotny, jednak trzeba pamiętać o paru kwestiach. Podmiot udzielający dofinansowania ma prawo sprawdzania przekazanych pieniędzy zgodnie z ich umownym przeznaczeniem w czasie jednego roku od daty przyznania środków finansowych z uczestnikiem projektu, czyli z rozpoczynającym prowadzenie działalności gospodarczej. Znaczącą kwestią jest to, że w przypadku odstępstwa w trakcie 12 miesięcy od napoczęcia prowadzenia działalności należy się konieczny zwrot kwoty wraz z dywidendami. Innym obowiązkiem oddania dotacji jest nie wywiązywanie się z umowy czy wydawanie pieniędzy na inny cel niż ten podany w umowie.


Sąd - ogląd
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


mieszkania do wynajęcia
Source: flickr.com


Aby otrzymać taką dotację, należy zgłosić się do podmiotów udzielających takie wsparcie. Budżet Unii Europejskiej generują głównie dochody wywodzące się z krajów członkowskich. Obecnie budżet Unii Europejskiej osiąga 1 % wpływu narodowego brutto. Najznamienitsze kwoty Polska inwestuje w bazę transportową. Miejscowości wojewódzkie wraz z okalającymi je gminami otrzymają duże wsparcie na realizację wspólnych działań w przedziale dostępności transportu publicznego.
Ponadto dotacje unijne sfinansują inwestycje w miastach, zwłaszcza projekty związane z całościową rewitalizacją, ekologicznym przewozem miejskim. Zanim więc uruchomisz własną spółkę, dobrze się zastanów nad swoim biznesplanem.

Tags: miasta, transport, Przedsiębiorstwa