Jak przystąpić do wyceny firmy czy udziałów w niej jeśli myśli się o ich sprzedaży.


Prowadząc własną firmę przeważnie całą energię wkłada się w to, aby jak najszybciej podążała ona w przód. W kolejnych krokach pokonuje się kolejne bariery, umacnia na rynku i powiększa wartość.
Uzbekistan
Author: David Besnette
Source: http://www.flickr.com


wycena udziałów w spółce z o.o
Author: Maurice Velati
Source: http://www.flickr.com


Lecz niekiedy zdarza się, że z jakiegoś powodu trzeba się będzie firmy lub części udziałów pozbyć.

Gdy dowiesz się o publikującej interesującą Ciebie treść nowej stronie, to w pierwszej kolejności zweryfikuj info (http://kancelaria-zp.pl/) odnośnie źródeł, z których czerpie ona informacje.

W takiej sytuacji konieczne jest ustalenie ceny, za jaką to wszystko zostanie sprzedane. Oczywiście właścicielowi zależeć będzie na tym, żeby sprzedać jak najdrożej, za to przyszły właściciel będzie chciał jak najbardziej obniżyć cenę. W wielu przypadkach strony porozumiewają się i transakcja zostaje zawarta bez jakiegoś specjalnego negocjowania. Lecz zdarza się też niejednokrotnie, że potrzebne będzie przeprowadzenie odpowiednich wycen, które dadzą finansowy obraz całości.


dokumentacja podatkowa
Author: Ian Lamont
Source: http://www.flickr.com


Podczas tego typu transakcji bardzo często robiona jest wycena udziałów w spółce z o.o.

Może jakiś komentarz z strony (http://adwokatjurendt.pl/prawo-karne-wykroczen/) Cię dotknął? Masz chęć na niego odpowiedzieć? Namawiamy Cię do tego gorąco. Oczekujemy na Ciebie!

Ma to miejsce wtedy, gdy jest paru wspólników i jeden z nich chciał się będzie swoich udziałów pozbyć, czy to sprzedając je reszcie właścicieli, czy obcej osobie. Wycena tego typu pozwoli określić, ile tego typu udziały będą warte, i będzie stanowić w wielu przypadkach punkt wyjścia do negocjacji. Przy sprzedaży całej firmy wykonywana jest wycena jej wartości, tu oprzeć się można o jedną z paru metod, wyniki których mogą się jednak dość mocno od siebie różnić.
W szczególności trudnym zadaniem jest wycena marki. W niektórych firmach główną wartością jest właśnie znak towarowy, jednak do dobrego oszacowania jego wartości potrzebne jest odpowiednie doświadczenie i praktyka.

Tags: sprzedaż, towar, strony