Jak ochronić znak towarowy swojej firmy, czyli kiedy oraz dlaczego musimy wybrać się do Urzędu Patentowego?


Wszelkie unikatowe elementy, takie jak: wyrazy, rysunki, kolory a także melodia, które przedsiębiorstwo używa w celu identyfikacji usług najbezpieczniej jest opatentować. Dzięki temu zyskamy pewność, że nikt nie wykorzysta ich nielegalnie. Co trzeba wiedzieć o znakach towarowych i Urzędzie Patentowym?

Rejestracja znaku towarowego powinna być jedną z pierwszych kwestii, jakie zrobimy po założeniu firmy oraz opracowaniu logotypu i innych elementów systemu identyfikacji wizualnej. Znaki towarowe na opakowaniach, stronie www, w ofertach – są umieszczane wszędzie. Zadbajmy o to, by nikt nie mógł użyć ich bez żadnego prawa. Skoro zdecydowaliśmy się na opracowanie drogiego logotypu, to ochrońmy je należycie. Prawie we wszystkich krajach świata rejestracja znaku towarowego odbywa się w urzędach patentowych .https://www.jwp.pl/uslugi/znaki-towarowe/ormalności, by opatentować znaki. Zanim to nastąpi należy wiedzieć, że pojęcie „znak towarowy” określa parę konkretnych rzeczy. Należą do nich: zbitek słów pozbawionych oprawy graficznej, połączenie słów i grafiki, znaku graficznego i znaku przestrzennego (szczególnie chodzi o znaki towarowe na opakowaniach).

Oczywiście, urzędy patentowe posiadają wiele wymogów, jakie muszą spełniać znaki towarowe. Dotyczą one przede wszystkim unikalności, posiadania niezbędnych praw autorskich i nienaruszania przez nie praw osobistych. Jakie jeszcze wymogi trzeba spełnić? Pełna lista znajduje się w sieci. Wystarczy w wyszukiwarkę wklepać frazę „znak towarowy rejestracja”. Dzięki temu uzyskamy natychmiastowy dostęp do zweryfikowanych informacji. Idąc ich śladem szybko misja pt. znak towarowy rejestracja zakończy się sukcesem. Czytaj też .

Kiedy rejestracja znaku towarowego może nie zostać sfinalizowana? Nasze prawo jasno określa, że znak towarowy nie może być symbolem państwowym, herbem miast. Dodatkowo nie może przedstawiać on symboli innych państw bądź organizacji międzynarodowych. Nie powinny także wprowadzać w błąd. Na znaku towarowym nie możemy umieszczać symboli religijnych, patriotycznych a także kulturowych. Taki zabieg na przykład mógłby obrazić czyjeś uczucia religijne. Jeśli pragniemy zarejestrować własne imię i nazwisko jako znak towarowy, często nie mamy na to żadnych szans.Powód: powszechnie używane imiona i nazwiska nie zostaną opatentowane. Inaczej może być w przypadku, kiedy posiadamy niepowtarzalne dane, jednak to nie zdarza się zbyt często. Rejestracja znaku towarowego to podstawa, jeżeli poważnie myślimy o rozwoju własnej firmy. Pamiętajmy o tym, że każde porządne przedsiębiorstwo posiada opatentowany system identyfikacji wizualnej. Więcej na .
https://www.jwp.pl/

Tags: logo, ochrona, urzędy, prawa