Jak możemy pozbyć się odpadów w zgodzie z ekologią?


Ustawa o utrzymaniu schludności i ładu mówi, że każda gmina odpowiedzialna jest za zorganizowanie dla własnych mieszkańców selektywnego nagromadzania oraz pozbywania się odpadów.


studenci
Author: Helen Doron Early English
Source: Helen Doron Early English


Dotyczy to także odpadów tzw. wielkogabarytowych.


Bloki mieszkalne
Author: Hans Kreul
Source: http://www.flickr.com


Jakich odpadów nie można wrzucać do śmieci? Prawo ochrony środowiska mówi, że przede wszystkim będą to groźne bądź zawierających substancje groźne dla otoczenia. Będą to więc dla przykładu akumulatory czy też świetlówki. Lecz także odpadków poremontowych, w szczególności gruzu. Odpadów wielkogabarytowych jak stare sprzęty. Zniszczonego sprzętu AGD jak też RTV. Z jakiego powodu? Poniektóre sprzęty, np. schładzarki czy zamrażalniki, mieszczą groźne środki chemiczne. Jeśli schładzarka trafi na złom oraz tam zostanie pocięta na fragmenty, niebezpieczne dla środowiska gazy mogą rozpierzchnąć się do powietrza. Stąd zużyte oprzyrządowania AGD i RTV muszą przetwarzane być w specjalnych warsztatach.


Obecnie właściciele nieruchomości obowiązani są do zawarcia umowy z jednostką trudniącą się wywozem śmieci. Umowę takową parafuje się w siedzibie firmy, na ogół w biurze obsługi klientów. Podczas zawierania umowy wymagane są zaświadczenia potwierdzające prawo (zobacz nowe technologie) do rozporządzania nieruchomością, z której wywożone będą śmieci. Instytucjonalni klienci muszą zaprezentować dokumenty rejestracyjne firmy albo instytucji. Umowa najczęściej zawierana jest na czas nieoznaczony.
Czas wymówienia umowy wynosi 1 miesiąc.

Chcesz poszerzyć swą wiedzę na temat opisany w tym poście? Więc zachęcamy - kliknij link i przeglądaj nowe ciekawe wpisy.

Umowa ujmuje zarówno zobowiązania przedsiębiorstwa zajmującej się wywozem śmieci, jak i obowiązki właściciela nieruchomości który korzystał będzie z jej usług.

Tags: świadczenia, firm, umowy, obowiązki, zadania