Inspekcja Transportu Drogowego, czyli jak wygląda kontrola w firmie transportowej


ITD, to Inspekcja Transportu Drogowego, jaka zajmuje się doglądaniem firm transportowych. ITD kontrola w firmie obejmuje mnóstwo rzeczy, w związku z tym na pewno wskazane jest dowiedzieć się w jaki sposób wygląda taka kontrola, czego zdołamy się po niej spodziewać i w jaki sposób korzystnie przez nią przejść.


ciężarówka na drodze
Author: The Victorian Greens
Source: http://www.flickr.com
Wskazane jest pamiętać o tym, iż uchybienia i nieprzestrzeganie norm może doprowadzić do istotnych sankcji karnych, takich jak na przykład mandaty oraz nawet utrata uprawnień przez kierowców.

Kontrole w firmach transportowych zdołają być przeprowadzane rutynowo co blisko 5 lat. Zawsze więc musimy być na taką kontrolę przygotowywani. Zdoła się okazać, że przez te 5 lat doświadczymy jednej kontroli, zdoła się również okazać, iż będziemy posiadali przyjemność kontroli dwa bądź trzy razy.

Kontrola może być wykonywana z rozlicznych przyczyn. Kontroli zdołamy spodziewać się na przykład przez jakieś uchybienia, na wniosek organu kontrolnego bądź administracyjnego czy też na skutek wysokiego czynnika ryzyka wystąpienia mniej czy też bardziej sporych naruszeń w danym roku kalendarzowym. Podczas kontroli sprawdza się dużo rzeczy, w szczególności ważka jest analiza czasu pracy kierowców (czytaj koniecznie), posiadanie poprzez nich istotnych, dobrych uprawnień lub zasady przejazdu oraz transport.

transport ciężarowy
Author: Blondin Rikard
Source: http://www.flickr.com
Ponadto w trakcie kontroli sprawdza się także osoby zarządzające transportem, właścicieli firm czy też nakazy dotyczące użytkowania tachograf.

Jeśli ten tekst okazał się dla Ciebie wartościowy, nie zwlekaj i zobacz szczegóły tutaj adwokat wrocław - poznasz jeszcze bardziej precyzyjne informacje.

Do kontroli powinniśmy być przygotowani zawsze. Jeśli więc zauważyliśmy pewne braki w dokumentach - momentalnie je uzupełnijmy. Jeżeli nasz kierowca nie ma ważkich uprawnień - natychmiast zadbajmy o to, aby błyskawicznie je zdobył. Kary za naruszenia mogą być wysokie i dotykają nie tylko kierowców, ale również kierowników firmy, wskutek tego nie lekceważmy prawdopodobnych kontroli oraz pamiętajmy o tym, że prędzej czy później itd kontrola w firmie () pewnie przyjdzie. Lepiej dobrze przygotować się do niej zawczasu niż następnie mieć problem z zdobytymi mandatami oraz karami. kancelaria - w serwisie

Tags: transportu, kontrole, tachografów