Ile kosztuje rozwód i w jakim miejscu trzeba złożyć pozew o rozwód?


Statystyki pokazują, że bardzo z przyjemnością zawieramy związki małżeńskie. Niestety jeszcze więcej związków małżeńskich kończy się rozstaniem.


Jedną z największych traum w życiu dojrzałego człowieka jest rozwód.


Decyzja o podjęciu rozwodu musi być bardzo dokładnie przemyślana. Uzyskanie rozwodu będzie prawdopodobne, gdy między małżonkami wystąpi zupełny oraz mocny rozpad pożycia. Znaczy to, że wszystkie więzi pomiędzy małżonkami są zerwane. Są to więzi duchowe, fizyczne oraz gospodarcze. Pozew o rozwód złożony musi być w wydziale cywilnym Sądu Okręgowego, który odpowiedni jest dla ostatniego wspólnego zamieszkiwania małżonków. Dowodami w sprawie o rozwód mogłyby być na przykład zeznania świadków, zdjęcia albo nagrania audio, SMS-y oraz listy. W wypadku winy męża mogłyby być to również notatki z interwencji policyjnych, wyrok znęcania się nad członkami rodziny czy obdukcje. Jeżeli wnosimy o alimenty, trzeba także wykazać potrzeby dzieci.
komputer i laptop
Author: Jose Camões Silva
Source: http://www.flickr.com


Do pozwu musi być dołączony oryginalny odpis aktu małżeństwa oraz odpisy aktów urodzenia wszystkich wspólnych dzieci, jeżeli dzieci te są małoletnie. Powinny być także dołączone dowody, jakie zostały wskazane w pozwie oraz dowód zapłaty od pozwu.

Masz ochotę rozszerzyć swą wiedzę na taki temat? Zachęcamy zatem do zaglądnięcia do kolejnej witryny. Tam czeka na Ciebie dzisiejszy wpis (http://www.radkiewicz.net.pl/rozwod/).

Pozew powinien być podpisany przez małżonka, który ten pozew składa. pismo należałoby sporządzić w trzech egzemplarzach. 2 egzemplarze składa się do sądu, natomiast trzeci należy zachować dla siebie. Taki pozew złożyć można w biurze podawczym sądu lub można go wysłać listem poleconym. opłata za pozew o rozwód wynosi 600 złotych. Opłata jest stała oraz nie zależy od tego, czy miałby to być rozwód z orzeczeniem o winie, czy też bez takiego orzekania. Jeśli osoba wnosząca o rozwód nie może wnieść opłaty, wtedy może złożyć podanie o zwolnienie z kosztów sądowych.


Tego typu oświadczenie wykonywane jest według ustalonego wzoru, jaki możemy pobrać w sądzie. Pełnomocnik wynajęty w sprawie o rozwód mógłby pomóc nam załatwić wszystkie sprawy.

Tags: wyrok, pismo, osoba, opłata