Długi przed sądem – czy osoba pozwana ma szansę na obronę?


Z pewnością nie wszyscy słyszeli o EPU. Będzie to akcja, jaka ma miejsce w trakcie niespłacania wierzytelności. Jednostki, które otrzymały nakaz zapłacenia należności, który jest wynikiem takiego postępowania, wiedzą, że nie powinno się go lekceważyć.

Prawo
Author: controlarms
Source: www.flickr.com
Warto zaznajomić się z najbardziej istotnymi wiadomościami odnośnie samego postępowania, a także alternatywami ewentualnej obrony. Jest tak bowiem, że pozwany może sporządzić odwołanie wobec zobowiązania do spłaty należności. Trzeba jednak pamiętać o kilku istotnych czynnikach.

Postępowanie upominawcze ma na celu uzyskanie spłaty długu. Należy ono do właściwości organów sądowych okręgowych lub rejonowych. Dostarczenie pozwu może odbywać się także procedurą elektroniczną. W konsekwencji tworzy się rozkaz spłaty długu, który zostaje dostarczony do osoby pozwanej.Pozwany zostaje poinformowany, że jeśli w wyznaczonym terminie nie zostanie złożony sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym – wtedy będzie on zmuszony do spłaty długu - . Niemniej jednak złożenie sprzeciwu pozwala sądowi na zapoznanie się z jego zawartością oraz wydanie adekwatnej uchwały. Jeżeli więc w którejkolwiek sytuacji otrzymamy opisywane pismo procesowe nie należy go ignorować. Przestrzegając terminów da się ochronić przed problemami.
Sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym musi zostać przygotowany w zgodności z stosownymi warunkami. Musi mieć formę pisma procesowego oraz być złożony do konkretnego organu sądowego. W piśmie tym należy wskazać w jakiej części kwestionowana jest wskazana suma. Samo sporządzenie pisma nie wiąże się z opłatami.

Jeżeli sprzeciw został prawidłowo wniesiony pozywający odbiera taką wiadomość i przeprowadzona zostaje rozprawa sądowa. Zatem wyjątkowo ważne będzie, aby trzymać się wyznaczonych terminów a także odpowiednio sporządzić sprzeciw. W takim wypadku wsparcie profesjonalisty jest doskonałym rozwiązaniem.

Umożliwi bowiem nie popełnić banalnego błędu, jaki mógłby stać się przyczyną zakwestionowania pisma.

Naprawdę przypadł Ci do gustu ten wpis? Niezmiernie nas to raduje. W takim razie namawiamy do następnych newsów - po prostu kliknij w link do www.

W takich przypadkach nie powinno się oszczędzać – w grze bowiem są nasze pieniądze oraz opinia.

Tags: Oświadczenie, Sąd, pismo, EPU