Deregulacja zawodu księgowego - na czym dokładnie polega i jakie może mieć zalety i wady dla klientów.


Przez minione lata niektóre profesje kojarzyły się z elitarnością i niedostępnością, lecz równocześnie do ich wykonywania niezbędna była bardzo duża wiedza, jaką czasami było trzeba zdobywać latami. W ostatnich latach coraz modniejsza zaczęła się stawać deregulacja, która ma za zadanie uwolnienie wcześniej niedostępnych zawodów i dopuszczenie do ich wykonywania wszystkich chętnych. Taka deregulacja zaczęła również obowiązywać przy zawodzie księgowego, wykonywanie którego przez zmianami musiało być poprzedzone pozyskaniem dużej ilości wiadomości i uzyskaniem certyfikatu.
Oczywiście uwolnienie zawodu księgowego, jak wszystkie tego typu decyzje, mieć będzie swoich zwolenników i przeciwników. Niektóre osoby biją na alarm, że bardzo może to zniszczyć to rynek usług księgowych i może narazić klientów na ryzyko strat, inni z kolei są zadowoleni z takiego obrotu sprawy, bo dzięki deregulacji młode, ambitne osoby dostaną szansę zaistnieć w tym zawodzie. Powinno się przyglądnąć wszystkim poruszanym argumentom, zwłaszcza jeśli się będzie chciało korzystać z usług biura księgowego. Zobacz też www.cenabiznesu.pl/-sprzedaz-srodka-trwalego-a-zwolnienie-z-vat-w-2014-rwowym zarzutem przeciwników wprowadzenia deregulacji jest fakt, że za księgowość wezmą się osoby średnio doświadczone, które nawet mogą nie orientować się, jak wygląda deklaracja vat czy co jest potrzebne, aby uzyskać zwolnienia z vat. Rzeczywiście trochę racji w tym może być, ale w rzeczywistości takie osoby szybko zostaną sprawdzone przez klientów. Jeśli zostanie zauważony ich brak profesjonalizmu, to nie będą miały dużych szans na wyrobienie sobie odpowiedniego prestiżu. Czytaj też .
Klienci zwyczajnie odejdą tam, gdzie proponhttp://www.cenabiznesu.pl/-zerowa-deklaracja-vattym kiepskim zostanie albo podniesienie kwalifikacji, albo zmiana zawodu. Następnym argumentem przeciwników jest zaniżanie kosztów. To bardzo się wiąże z argumentem poprzednim, rzecz jasna ci kiepscy księgowi będą oferowali niskie ceny, ale najczęściej jakość ich usług będzie adekwatna do tych cen. Zobacz składki ZUS do odliczenia Rynek także i to bardzo szybko będzie weryfikował, akurat w przypadku usług księgowych kskładki ZUS do odliczenia wszystko zrobione było tak jak należy, jeżeli nawet będą musieli za to nieco więcej zapłacić.

Tags: biuro księgowe, księgowy, zwolnienie z vat