Darowizna bez podatku i zaświadczenie o niezaleganiu z ZUS - czym jest?


Darowizna dla familii czy też bliskich to coś, na co w dzisiejszych czasach decyduje się coraz więcej osób. Aczkolwiek, by ofiarować darowiznę, należy wiedzieć, w jaki sposób to uczynić oraz jakich przepisów trzeba przestrzegać. Należałoby też dowiedzieć się, w jaki sposób wolno przeznaczyć darowiznę bez płacenia podatku. Darowizna bez podatku winna pozostać sporządzona w zerowej grupie podatkowej, jednak należy sprawdzić, czy osoba, jakiej potrzebujemy poświęcić darowiznę, do tej grupy należy.

formularz
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Do tej grupy zalicza się między innymi dzieci, małżonka, rodziców czy dziadków - darowizna bez podatku. Decydując się na złożenie darowizny, należy też pomnieć o wyznaczonym czasie, w którym powinno się to uczynić. Darowizna musi być także dostarczona w stosownym urzędzie skarbowym na odpowiednim formularzu. Wolno również przeznaczyć darowiznę na formularzu elektronicznym, co dla wielu postaci nieraz jest znacznie wygodniejszym sposobem. Formularze zus, na jakich wolno oddać darowiznę, to formularz SD-Z2. Zaświadczenie o niezaleganiu zus twierdzi, że w dniu, w jakim wydano takie zaświadczenie, płatnik nie zalega z płaceniem składek do urzędu: zaświadczenie o niezaleganiu w opłacie składek zus. Zaświadczenie to zdoła być wydane poprzez stosowny organ, jaki ma do tego określone uprawnienia. Stan rozliczenia, jaki znajduje się na zaświadczeniu, jest ustalany na podwalinie przeróżnych danych, takich jak na przykład formularze wypełnione przez płatnika czy też na podwalinie dokonanych wpłat na konto płatnika.

Czy taka publikacja była według Ciebie absorbująca? Jeśli tak, to notabene więcej zobaczysz w artykule (http://www.magdalenagrzeskowiak.pl/), który również przedstawia taką kwestię.
ZUS
Author: Dave Dugdale
Source: http://www.flickr.com
Jeśli ciekawi nas takie zaświadczenie, to wniosek o jego wydanie możemy złożyć w wskazanym urzędzie skarbowym, a także poprzez Net. ZUS w większości wypadków wydaje zaświadczenie w terminie do 7 dni od złożenia wniosku. Zaświadczenie to zdoła być odzyskane wyłącznie osobiście, poprzez płatnika, który je składał, na bazie dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Czy wpisy stworzone na tej witrynie prawnik częstochowa ogólnie Cię zadowoliły? Myślimy, że tak. Jednak, jeżeli chcesz więcej, to wejdź tu.

Zdoła to być przykładowo dowód swój. Zaświadczenie zdoła też odebrać osoba, która została do tego upoważniona poprzez płatnika, na bazie imiennego oświadczenia - deklaracje i formularze zus.

Tags: dokument, opłaty, urząd, płatnik