Czym na co dzień zajmuje się notariusz?


Rejent jest jednostką realizującą tzw. zawód "publicznego zaufania", dokonującą działań, którym strony pragną, czy też obowiązane są nadać formę aktu notarialnego albo inną formę wymagającą obecności rejenta.


Rejestr czynności, których dokonać możemy u notariusza, jest jednakowy w całym kraju – niezależnie od tego, czy będzie to Kraków, czy dowolne inne miasto - w każdej kancelarii realizowane są takie same czynności notarialne.


czynności notarialne
Author: MEdia Forum
Source: MEdia Forum
Najpowszechniej kojarzącymi się z pracą notariusza aktami jest bez wątpienia dokumentowanie rozmaitego typu umów tyczących się mieszkań – zazwyczaj umów sprzedaży jak też darowizny. Nie wiąże przy tym tzw. rejonizacja - bez znaczenia jest, czy działań dopełnił notariusz w Krakowie czy też w innym mieście.


U notariusza możesz również założyć spółkę, sporządzić testament bądź akt upoważnienia. Nie każdy jednak ma pojęcie, iż przeprowadzić tutaj możesz także sprawy spadkowe, sporządzając akty zaświadczenia dziedziczenia. Ewentualność ta istnieje od 2008, jednakże bywają przypadki, w których klienci nie mają pojęcia, że takową sprawę załatwić może także notariusz. Przed dokonaniem jakichkolwiek działań najlepiej będzie umówić się wcześniej na informacyjne spotkanie, na którym zaprezentujemy sprawę, którą chcielibyśmy załatwić.

Intrygujący wpis? Niezmiernie nam miło. Jednocześnie gorąco zapraszamy na (http://www.ozieblowski.pl/klient-biznesowy/) naszą kolejną witrynę, na której przeczytasz dużo dodatkowych tematów.

Na tego rodzaju spotkanie trzeba wziąć dokumenty dotyczące konkretnego zagadnienia - daleko ułatwi to rozmowę z rejentem oraz da mu wyraźny pogląd na sprawę. Informacyjne spotkanie jest gratISOwe.


Po takim spotkaniu a także doniesieniu do kancelarii wszelakich koniecznych informacji jak też dokumentów, należy umówić się z rejentem na termin wypełnienia notarialnych czynności.

Tags: sprzedaż, ISO, państwa, kancelarii