Czy za spóźniony lot możemy liczyć na odszkodowanie? A jeżeli tak, to na jakiej zasadzie to załatwić?


Czasem zdarzają się sytuacje niespodziewane, jakie zaburzają nasz ustalony porządek. Właściwie mogą mieć miejsce w każdej sytuacji, natomiast prościej poradzić sobie z takimi zdarzeniami, gdy odnoszą się do naszego codziennego życia.

Gorzej, gdy przytrafiają nam się, w momencie gdy dajmy na to wybieramy się na drugi koniec świata. Odpowiednim przykładem jest odwołany lot. Co w takiej sytuacji zrobić?

Opóźnienia lotnicze tak naprawdę posiadają różne przyczyny oraz nie są one rzadkością. Techniczne problemy czy brakujący członek załogi to tylko jedne z kilku możliwych wyjaśnień. Nie oznacza to jednak, iż musimy pogodzić się z tego typu opóźnienie, nieważne jak długie jest. O odwołany lot odszkodowanie dokładnie definiuje prawo.

Sprawdź śmiało ten link - umieszczone w tym miejscu uwagi na temat z pewnością są dla Ciebie frapujące - tyczą się pokrewnej problematyki.

Przedstawia to Rozporządzenie Unii Europejskiej numer 261/2004, jakie reguluje wspólne zasady odszkodowań za opóźnione lotu oraz zapewnia odszkodowanie w kwocie do 600 euro za opóźnienie, jakie trwa minimum trzy godziny.samolot lecący na niebie
Author: Phuket@photographer.net
Source: http://www.flickr.com
Co nie dziwne, linie lotnicze niechętnie wypłacają wysokie sumy odszkodowań, niechętnie także angażują się w przeciągające się i męczące spory z klientami. Przez takie postępowanie bowiem mogą powstać niemałe szkody na wizerunku danej linii lotniczej. Mają one więc parę możliwości, żeby uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji. Roszczenia mogą zostać oddalone, jeżeli linie lotnicze udowodnią, że spóźnienie było spowodowane za sprawą okoliczności nadzwyczajnych, a ich wystąpienia nie było możliwości uniknąć. W niektórych sytuacjach powodem były strajki lub też złe warunki pogodowe.

Ale to jakie czynniki będą określane jako okoliczności nadzwyczajnych, jest zależne od orzecznictwa w konkretnym kraju. Najważniejsze, by pamiętać, żeby zgłosić roszczenie, np. odwołany lot odszkodowanie, kiedy oczekujemy na lot więcej niż trzy godziny. Ten czas może wydawać się długi, ale tego typu sytuacje zdarzają się dość często. Jeżeli tak się stanie to musimy wiedzieć, iż należy się nam odszkodowanie od 250 do 600 euro, a to jakie będzie jest zależne od dystansu trasy. Oczywiście, im dalej, tym pieniądze z odszkodowania są wyższe. Wiadomo, że lepiej liczyć na to iż tego typu sytuacje nie będą miały miejsca w naszym życiu. Natomiast niestety rzeczywistość czasami okazuje się inna aniżeli byśmy oczekiwali. Wtedy z pomocą na pewno przyjdzie powyższy artykuł.

Tags: lot, prawo, odszkodowanie, opóźnienia, roszczenia