Czy warto studiować prawo?


Coraz to więcej młodych ludzi kończy studia i nie będzie mieć szans na znalezienie pracy w wymarzonym zawodzie. Prawo, jako jeden z niewielu humanistycznych kierunków, przynosi duży wachlarz opcji dla absolwentów.


Pomimo że ów kierunek kończy coraz więcej ludzi, prawo wciąż cieszy się niezwykłym uznaniem w społeczeństwie.


Z drugiej natomiast strony, przesyt prawników na rynku zaczyna już być widoczny. Czy opłaci się zatem studiować prawo czy zdecydować się na co innego?
wyobrażenie - mieszkanie
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com


Prawo przynosi obszerne spectrum możliwości: radca prawny, notariusz, prokurator. Absolwenci prawa mogą również poszukiwać pracy w prywatnych Przedsiębiorstwach, ogromnych korporacjach, biurach, czy na uczelni. Kiedy student wybrał specjalizację prawo (kancelaria adwokacka częstochowa) karne skarbowe, może pracować w urzędzie skarbowym. Liczba ofert pracy dla jurystów jest dosyć spora. W dzisiejszych czasach poszukiwani są z pewnością komornicy oraz specjaliści od odzyskiwania wierzytelności. Bez problemu pracę znajdują specjaliści ds. zamówień publicznych i juryści wyspecjalizowani w prawie międzynarodowym oraz Unii Europejskiej. Dużo łatwiej będzie jednakże znaleźć pracę, jeżeli jest się ekspertem w danej dziedzinie prawa. W najwyższym stopniu poszukiwani są w chwili obecnej profesjonaliści od prawa skarbowego, prawa ochrony przyrody, publicznych zamówień, czy nieruchomości. Także specjaliści z prawniczej niszy" mogą liczyć na ciekawą i dobrze płatną pracę. Należy także zauważyć, iż z pewnością łatwiej będzie znaleźć atrakcyjną ofertę pracy w dużych, rozwijających się miastach, a szczególnie stolicy.


Jednak nawet ci, którzy nie zamyślają wielkiej kariery a także nie są zaciekawieni poszerzaniem już zawczasu własnych horyzontów, z pewnością znajdą stałą, dość dobrze płatną pracę w referacie, chociaż i ta będzie wymagała specjalizacji oraz wytrwałej pracy.

Tags: biura, notariusz, Przedsiębiorstwa