Czy warto dzisiaj studiować prawo?


Cóż skłania młodych ludzi do studiowania prawa? Głód osobliwej wiedzy? Duże ego? Pragnienie pieniążków? Pragnienie pewnej pracy?


Nie sposób nie odnieść wrażenia, że to co spostrzegamy jest jakimś wielkim oniryzmem mas.


tłumaczenia
Source: pixabay


Legendarne prawo (oferta). Cały czas jeszcze w przytomności wielu nieuświadomionych objęte jest nimbem ekskluzywności i prestiżu. Pośród wtajemniczonych, zachwyt budzi już wyłącznie u przysłowiowej ciotki na imieninach. Studia wyższe to droga inwestycja, przede wszystkim, bezcennego i ograniczonego aktywa którym jest nasz czas. Przeznaczamy zatem dużo, zaś w zamian otrzymujemy kiepski produkt klasy D. Z punktu spostrzegania wyczekiwań współczesnego świata. Wykształcenie wyższe stało się dzisiaj masowe.
Zanim podejmiesz decyzję o wyborze studiów prawniczych, przemyśl to dobrze. Niech wybór Twój będzie uważny, a nie będzie tylko odzwierciedleniem trendu, zgodnie z którym po profilu humanistycznym w średniej szkole prawo jest w najwyższym stopniu perspektywiczne a także fajnie prezentuje się w CV. Rozumiem to, że po szkole średniej można czuć się zagubionym a także niezdecydowanym, aby wkroczyć na rynek pracy. I miarkuję także, że studia pozwalają odroczyć w czasie ową decyzję. Studia prawnicze to zapowiedź kariery, w której ciągła nauka charakterystycznej materii stanowi constans. Powinno Ci to zatem (zobacz pod tym linkiem) sprawiać radość. Weź pod uwagę, iż powinieneś być robotny i niezwykle dobry w tym co czynisz, cierpliwy i finansowo zabezpieczony na ok. 8 lat.


Prawo międzynarodowe nie jest to recepta na sukces ekonomiczny . Do sukcesu konieczna Ci będzie też nieustępliwość, samomotywacja, mądra praca oraz odpowiedni temperament.

Tags: rodzina, czas, prawo