Czy w dzisiejszych czasach możemy znaleźć spółkę, która proponuje kompleksową obsługę BHP?


Dzisiaj na rynku jest bardzo dużo spółek, które zajmują się obsługą BHP oraz przeciwpożarową.


Te firmy proponują zarówno współpracę jednorazową, żeby rozwiązać dany kłopot i umowy o współpracy stałej w przypadku, kiedy jakaś firma zapewnić chce sobie prawidłową realizację czynności z przedziału Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, które ciążą na zwierzchniku.
stykówka - prawo
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com


Domek jednorodzinny
Author: Dave Conner
Source: http://www.flickr.com


Firmy te proponują odrębny pakiet świadczeń, który jest zgodny z potrzebami firmy. W ramy outsourcingu wchodzić mogłyby wszelkie obowiązki służby BHP, ale także jedynie dowolne, które są dobrane przez konkretny podmiot.

Czy ta problematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę dobry adwokat Zabrze, która odnosi się do omawianej sprawy, więc niewątpliwie także Cię zaintryguje!

Dla przykładu może to być przeszkolenie wstępne i szkolenie okresowe. Może być to również opracowanie dokumentacji zawodowego niebezpieczeństwa i sporządzenie dokumentacji powypadkowej. Jeśli interesuje Cię kompleksowa obsługa BHP Warszawa jest miastem, w którym odnajdziesz spółkę, która proponuje tego typu usługi.


Zgodnie z artykułem 207 § 1 kodeksu pracy, za higienę oraz bezpieczeństwo w pracy, jest odpowiedzialny pracodawca. W pewnym przedziale zgodnie z artykułem 212 kodeksu pracy odpowiedzialność także leży na osobie, która kieruje członkami personelu. Zgodnie z artykułem 283 § 1 osoba, która odpowiada za bezpieczeństwo oraz higienę pracy lub osoba kierująca pracownikami lub pozostałym fizycznymi osobami, która nie przestrzega przepisów lub reguł bezpieczeństwa i higieny pracy, podlega grzywnie od 1000 do 30000 złotych. Trzeba tutaj zaznaczyć, że ta kara jest imienna i trzeba ją uregulować z indywidualnych środków. Ponadto zgodnie z artykułem 220 Kodeksu Karnego w konkretnych okolicznościach tego typu osoba może podlegać karze więzienia do 3 lat.
Zgodnie z Polską Normą PN-N-1002 niebezpieczeństwo zawodowe jest prawdopodobieństwem pojawienia się niepotrzebnych zdarzeń, które wiążą się z wykonywaną działalnością i powodują zniszczenia w szczególności wystąpienie u członka personelu niesprzyjających zdrowotnych skutków w wyniku zawodowych zagrożeń, które istnieją w środowisku pracy albo w sposobie jej wykonywania.

Tags: świadczenia, pracodawca, spółka, problem, umowy