Czy pomoc prawnika jest zawsze niezbędna w przypadku rozprawy o rozwód?


Czasami bywa tak, że oboje małżonków decyduje się zakończyć wspólną ścieżkę życia. W okoliczności, jeżeli mogą się zgodnie porozumieć, nie ma jakichkolwiek konfliktów natury finansowej, ani w materii opieki nad dziećmi, to mogą sobie dać radę nawet bez pomocy adwokata czy też kancelarii adwokackiej.


rozwody
Source: http://sxc.hu/


Niestety tego typu sytuacje należą do wyjątków. O wiele częściej obligatoryjna jest sprawa sądowa, w czasie której sędzia określi kwestie związane z na przykład wychowywaniem dzieci albo ustalenia alimentów. Jest w takiej sytuacji kwestia, czy wybrać poradę jednego adwokata, czy też może raczej zatrudnić dużą kancelarię adwokacką. To ostatnie rozwiązanie zdaje się być bardziej prestiżowe, jednak w co poniektórych sytuacjach może być nawet niekorzystne dla klienta. Może tak się zdarzyć w takiej sytuacji, gdy sprawy nie prowadzi jeden adwokat od początku do końca, a zmieniają się oni w czasie występowania różnorodnych etapów w sprawie rozwodowej. Dlatego też na początku kooperacji warto byłoby zapytać się czy dany prawnik będzie prowadził naszą sprawę rozwodową od A do Z.


młodzi ludzie
Author: Andrey
Source: http://www.flickr.com


Chodziłoby o to, aby tego typu prawnik okazał się być bardzo zaangażowany w przeprowadzanie danej sprawy, a nie traktował jej lekceważąco. Jak mogłoby się wydarzyć w przypadku prowadzenia sprawy przez paru adwokatów z kancelarii.

Zainteresowały Cię te treści? Niezwykle nas to raduje i od razu zachęcamy Cię do serwisu autora (http://magdalenagrzeskowiak.pl/prawo-rodzinne/rozwod-warszawa.html) po nową dawkę detali.

Fachowcy, których specjalnością są rozwody doskonale pamiętają, że w niektórych sytuacjach takie sprawy mogłyby być bardzo skomplikowane i niemiłe dla zainteresowanych osób. Dlatego też prawidłowo jest w możliwie znacznym stopniu zminimalizować niebezpieczeństwo jakichś problemów.
Wybierając danego adwokata prawidłowo byłoby sugerować się jego umiejętnościami, wiedzą oraz doświadczeniem. Nie oznacza to, że trzeba zawsze dobierać jak najstarszego prawnika, jednak musimy raczej stronić od tych, którzy są w w tej profesji stosunkowo nowi.

Tags: Ryzyko, rozwody, umiejętności, prawa, UG