Czy mamy szansę dostać za opóźniony lot odszkodowanie?


Dużo podróżujących dowiaduje się jak otrzymać za opóźniony lot odszkodowanie. Każdy ceni sobie swój czas i nie lubimy gdy samolot, którym mieliśmy lecieć ma opóźnienie, bez względu na to, czy mieliśmy nim polecieć na wakacje, czy spotkanie biznesowe.


Samolot w porcie lotniczym
Author: Jorge from Brazil
Source: http://www.flickr.com
Denerwujemy się, gdy zjawiają się opóźnienia, lecz na szczęście coraz znaczniejsza rzesza podróżnych zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że może się dopraszać odszkodowania za takie opóźnienia, a wbrew pozorom mają szansę się one okazać naprawdę spore. Jeżeli zaliczyliśmy opóźniony lot odszkodowanie za niego należy nam się wtedy gdy to opóźnienie było większe niż trzy godziny. Wartość jaką wtedy otrzymamy będzie uzależniona od tego, jak długą odległość planowaliśmy przelecieć tym rejsem, a wiadomo, że im znaczniejsza trasa tym większa kwota odszkodowania (dużo informacji o odszkodowaniach za opóźniony lot). Troszkę więcej pieniędzy otrzymamy, jeżeli spóźnienie przekroczyło pięć godzin, dlatego właśnie tak ważne jest to, by dokładnie zapamiętać czas opóźnienia i kilometry, które mieliśmy do przelecenia, bo są to dwa najważniejsze wyznaczniki wysokości naszego odszkodowania.

Nie musimy się tym trudzić sami

Jeżeli chcemy zrezygnować z batalii o odszkodowanie, bo uważamy, że zabierze nam to za wiele czasu i szkoda zachodu, to trzeba wiedzieć, że istnieją specjalne
Port lotniczy
Author: blu-news.org
Source: http://www.flickr.com
zakłady, które zajmują się takimi odszkodowaniami. Starczy jedynie, że prześlemy im wszystkie potrzebne informacje oraz wypiszemy uprawnienie, a one już dalej się wszystkim zajmą oraz w niedługim czasie wywalczą dla nas właściwą sumę rekompensaty. Co więcej przez nie prędzej zainkasujemy zasłużone zadośćuczynienie, bo oni lepiej znają się na tym, do kogo trzeba się skierować i gdzie trzeba złożyć konkretne dokumenty, by wszystko odbyło się prędzej.

Walcząc o odszkodowanie przyczyniamy się do wspanialszej działalności linii lotniczych

Udając się po przysługujące nam odszkodowanie za spóźniony lot nakłaniamy linie lotnicze do większej staranności kiedy idzie o oferowane usługi. Jeżeli pasażerowie będą dopominali się o lepszą jakość usług, to mamy szansę stać się przekonani, że prezesi linii lotniczych będą woleli włożyć większe pieniądze w usuwaniu sytuacji z opóźnieniami lotów, aniżeli w wypłacanie odszkodowań zawiedzionym pasażerom. Szczególnie że niezadowolony pasażer ma szansę już nie skorzystać z ich usługi, ale ma szansę pójść do konkurencji - sprawdź także informacje o prawach pasażera.

Tags: dokumenty, usługi, odszkodowania, opóźnienia