Coroczna udręka czyli rozliczenie się z US. O czym nie zapomnieć i z czego korzystać?


Jednym z podstawowych obowiązków podatników jest złożenie zeznania podatkowego za zeszły okres rozliczeniowy. To, jaki formularz będzie właściwy, zależy od konkretnej formy podatkowej. Najczęściej wypełnianym dokumentem jest tak zwany PIT 37. Niezłożenie omawianego zeznania podatkowego w należytym terminie, więc do trzydziestego kwietnia roku następnego, powiązanie jest z przekroczeniem prawa urzędowego, zagrożonego karą pieniężną.

rozliczanie podatków
Author: Administración Nacional de la Seguridad Social
Source: http://www.flickr.com
Co ważne, grzywny tej jesteśmy w stanie uniknąć, jeżeli wypełni się nakazy wyróżnione w KKS. Jeśli chodzi o pity 2015 rok może być jednym z początkowych w pełni zautomatyzowanych. Sporo ludzi mimo wszystko będzie woleć fizyczne pojawienie się w US, jednak bywa to niesłychanie denerwujące. PIT 37 to bez dwóch zdań najpopularniejszy dokument składany w ramach rozliczenia podatkowego. Dotyczy on bowiem ponad 16 milionów mieszkańców Polski. Jesteśmy w stanie go uzupełnić na własną rękę lub ze współmałżonkiem. Co gdy nie zdążymy ze składaniem dokumentów? Podstawową karąą, z jaką mogą się zderzyć płatnicy, którzy nieterminowo składają deklaracje, jest wspomniana uprzednio kara grzywny wymierzana na podstawie przepisów kodeksu karnego skarbowego. Kwota za zapomnienie złożenia dokumentów można roztrząsać w opcji dwóch odmiennych sytuacji. Należy wszakże pamiętać, że niezłożenie dokumentów i niewpłacenie podatku równa się również z naliczaniem procentów za zwłokę od zaległości podatkowych. O ile nie ma wyjścia na uniknięcie naliczania procent za opóźnienie to istnieje wszakże sposób na utratę odpowiedzialności karnej fiskalnej.

Ten prezentowany artykuł jest niezwykle zajmujący? Więc patrz szczegóły (https://twojprawnik.net/pomoc-frankowiczom.php), aby przeczytać jeszcze więcej faktów na opisywany temat.

Można to zrobić poprzez złożenie tzw. „czynnego żalu”.obliczenia podatkowe
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Pamiętajmy jednak, że jeżeli podatnik na trochę przed wezwaniem służb skarbowych ujrzy i naprawi swój błąd poprzez złożenie zaległego zeznania fiskalnego i opłacenie należnego podatku wraz z odpowienimi odsetkami, jest w stanie uniknąć kary. Gdy chodzi o pity 2015 rok daje duże spektrum możliwości w dziedzinie poprawek. Bądźmy także czujni, gdyż w owym roku zmieniły się numery rubryk i wypełniając formularz na podstawie tego z zeszłego roku możemy się bardzo pomylić. Nie zapomnijmy więc, że jeżeli penitent dopełni wszystkie należności wobec fiskusa, może liczyć na zwolnienie (zobacz złożyłam wypowiedzenie czy moge iść na zwolnienie lekarskie) z karalności za przestępstwo skarbowe.

Tags: finanse, odsetki, opłata, urząd