Co zrobić w przypadku kolizji drogowej? Które dane sprawcy będą nam potrzebne? Do kogo zgłaszamy szkodę?


Wypadki na drogach to bardzo częsta rzecz. Pomimo iż jest trochę bezpieczniej, aniżeli jeszcze parę lat wstecz, to i tak ciągle słychać o niebezpiecznych wypadkach. Co zrobić, gdy zdarzy nam się brać udział w jednym z nich? W jaki sposób starać się o odszkodowanie?


Takie stłuczki albo wypadki na drogach zawsze wiążą się ze sporym stresem.


Nawet gdy nie my doprowadziliśmy do takiej kolizji, to i tak musimy zadbać o kilka spraw. O odszkodowanie powypadkowe z OC możemy się starać, gdy jesteśmy poszkodowani w kolizji. Jeżeli przydarzyła nam się drobna stłuczka oraz nikomu nic się nie stało to musimy pamiętać o uzupełnieniu ważnych dokumentów. Od każdego ubezpieczyciela najczęściej dostajemy druki, które wypełniamy na wypadek ewentualnej stłuczki na drodze. Należy w nich w sposób jasny opisać kto jest sprawcą kolizji. Jeśli ktoś nie poczuwa się do winy, to należy wezwać drogówkę.
Business meeting
Author: Victor1558
Source: http://www.flickr.com


zdrowie
Author: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Source: http://www.flickr.com


radca prawny
Author: gmlegal
Source: http://www.gmlegal.pl/


Pamiętajmy o zapisaniu danych kierowcy, łącznie z adresem oraz numerem dowodu.

Zobacz jakie merytoryczne źródło było naszą motywacją. Nie pożałujesz i z chęcią przeczytasz wątki o tym ciekawym temacie. Wejdź w podany link.

Przydatny będzie także numer rejestracji samochodu i numer polisy sprawcy wypadku. Trzeba także spisać dokładnie wszystkie okoliczności zdarzenia. Szkodę trzeba zgłosić ubezpieczycielowi sprawcy wypadku. Jeśli potrzebna nam bezpłatna pomoc prawna, bo nie mamy pewności co do niektórych rzeczy, to warto wiedzieć, że wiele firm ma w ofercie tego typu usługi. Dobrze jest sprawdzić jak wyglądają możliwości oraz skorzystać z takiej opcji w razie potrzeby.


Oczywiście można liczyć, iż taka sytuacja nigdy nam się nie przytrafi, natomiast dobrze jest się przygotować i mieć pojęcie, w jaki sposób postąpić.

Tags: rzeczy, firm, odszkodowanie, możliwości