Co należałoby uczynić w przypadku braku obywatelstwa Polski, przy chęci stałego pobytu się na terenach Rzeczypospolitej?


Osoby, które przyjeżdżają do obcego kraju, pragnące zatrzymać się w nim przynajmniej na kilka lat, często potrzebują stałej pracy. Niesamowicie oblegane przez imigrantów są duże miejscowości, takie jak na przykład Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław itp. Jest to podyktowane większymi możliwościami, jeżeli chodzi o otrzymanie zatrudnienia nie tylko legalnego, ale w szczególności „na czarno”. Osoby, które chcą pomóc obcokrajowcom to najczęściej ich bliscy znajomi lub członkowie rodziny.


karta pobytu dla obcokrajowca
Author: bobbi vie
Source: http://www.flickr.com
Problem, który się pojawia przy szukaniu zatrudnienia przez osoby z innym obywatelstwem, niż polskie jest w szczególności brak zameldowania na terenie RP. Szansą dla takich osób często jest nielegalne zatrudnienie, mogące spowodować kłopoty właściciela takiej firmy, jak też nakaz powrotu imigranta do rodzimej ojczyzny. Aby uzyskać polskie obywatelstwo imigranci coraz częściej wychodzą za mąż, jak również żenią się z Polakami, gdyż biorąc pod uwagę polskie prawo, taka osoba automatycznie otrzymuje również nadanie obywatelstwa polskiego polskie, co niesamowicie ułatwia pobyt i znalezienie zatrudnienia. Godnym uwagi rozwiązaniem jest karta stałego pobytu - więcej na stronie Karta Pobytu, pozwalająca na duże możliwości podczas szukania legalnej pracy. Ponadto owa karta stałego pobytu pozwala także na korzystanie z ofert na przykład telekomunikacyjnych, jak też rozwiązań pozostałych firm z polskim kapitałem.


zadowoleni ludzie
Author: Rose Physical Therapy Group
Source: http://www.flickr.com
Najważniejszą kwestią jest przede wszystkim złożenie podania w stosownym urzędzie, wtedy otrzymujemy szansę posiadania takiej karty. W sporych miejscowościach mamy spore szanse na znalezienie pracy. Polska coraz częściej staje się miejscem pobytu obcokrajowców z krajów wschodnich, chociażby Armenii. Spowodowane jest to różnicami w rozwoju gospodarczym pomiędzy Polską, a krajem obcym, a co za tym idzie w poziomie zarobków i w standardzie życia, które w tym przypadku w Polsce są bez wątpienia na lepszym poziomie.

Osoby przyjeżdżające do Polski, nieposiadające obywatelstwa Rzeczypospolitej, jak też karty stałego pobytu, muszą liczyć się z ryzykiem, które jest z tym powiązane. Należy w tym przypadku postarać się u uzyskanie obywatelstwa lub przynajmniej karty stałego pobytu (znajdź tutaj). Jest to istotna informacja dla imigrantów chcących na dłużej osiedlić w Polsce, albowiem legalizacja pracy to tez szansa na otrzymanie legalnego zatrudnienia, możliwość korzystania z usług, zawierania umów oraz wielu innych korzyści. W Warszawie mieści się urząd, w którym możemy złożyć wniosek o uzyskanie karty stałego pobytu.

Tags: karta, praca, usługi, urząd, polskie obywatelstwo