Co robić, gdy zamierzasz sprzedać swój biznes?


Poszukuję inwestora - w gazetach i wirtualnej przestrzeni znajdziemy cały szereg tego rodzaju anonsów.
wycena przedsiębiorstwa
Author: Reuben Strayer
Source: http://www.flickr.com


branża
Author: Stefan Erschwendner
Source: http://www.flickr.com


Dlaczego? Niestety spora część posiadaczy zakładów nie wytrzymuje konkurencji, która panuje na współczesnym rynku towarów i usług.

Jeśli ten artykuł jest według Ciebie wartościowy to sprawdź serwis (https://www.adwokat-wroclaw.com.pl/artykuly), w którym znajdziesz tego typu informacje. One na pewno będą dla Ciebie użyteczne.

Wówczas bardzo często jedynym ratunkiem okazuje się majętny nabywca.


certyfikacja
Author: brandbook.de
Source: http://www.flickr.com


Nim, jednakże przystąpimy do jakiejkolwiek transakcji musimy wykonać kilka niesłychanie ważnych czynności, takich jak choćby wycena przedsiębiorstwa. Jej zasadniczym celem jest obiektywne i fachowe określenie wartości wszystkich składników spółki w jednostkach monetarnych. Istnieje masa różnorodnych sposobów ewaluacji. Z reguły dzieli się je na trzy grupy - metody porównawcze, opcyjne a także dochodowe. Pierwsza z nich jest dość często stosowana przez analityków giełdowych. Polega - jak nietrudno się domyślić - na określeniu ceny badanej spółki (zobacz przekształcania spółek) na podstawie wartości podobnych przedsiębiorstw funkcjonujących w branży. Druga z wymienionych strategii bazuje na modelu Blacka-Scholesa, natomiast ostatnią uważa się za najbardziej uniwersalną. Wybór procedury zależy w dużej mierze od celu, jaki chcemy osiągnąć. Należy zauważyć, że wycena aktywów i pasywów odbywa się w oparciu o reguły zapisane w ustawie o rachunkowości a także przepisach szczególnych - .
Podlegają jej wszelkie środki trwałe, należności, kredyty, zobowiązania finansowe, kapitały, akcje w innych jednostkach, inwestycje krótko- oraz długoterminowe, nieruchomości, wartości prawne, itd.

Tags: dom, biznes, Zasady, spółka