Co jest ważne jak chodzi o napisanie regulaminu sklepu internetowego? O jakich rzeczach nie wolno zapominać?


Każdy kto otwiera sklep internetowy musi wiedzieć, że powinien on posiadać regulamin. Jednak ogromnie ważne jest ażeby tego typu dokument nie zawierał błędów. Chodzi rzecz jasna o zaufanie ewentualnych klientów, lecz także o duże finansowe kary, jakie nakładane są na firmy, w których regulaminie znajdują się poważne błędy.
Czego zatem wystrzegać się oraz na jakie rzeczy uważać jeśli chodzi o regulamin sklepów online?
dokument
Author: http://www.freeimages.com
Source: http://www.freeimages.com

Regulamin to nic innego jak umowa zawierana pomiędzy sklepem, a tym kto kupuje towar lub usługę. Zawierają się w niej również warunki sprzedaży. Ważne jest to, ażeby taki regulamin był łatwo łatwy do znalezienia na stronie dla osób kupujących.

Zaabsorbował Cię opisywany tekst? Jeśli tak, to użyj linku, żeby zobaczyć więcej zbliżonych wiadomości. Bez obaw kliknij zatem ten link.

W innym wypadku, gdy nie będzie możliwe jego znalezienie na stronie, klient wcale nie będzie musiał przestrzegać tego rodzaju zapisów. Z tego też powodu warto udostępniać go podczas zakupów w formie załącznika.

Regulamin sklepu internetowego powinien być wolny od niedozwolonych zapisów. Jest to najczęściej popełniane przewinienie. Spis klauzul, które są niedozwolone prowadzi UOKiK - przeczytaj regulamin sklepu internetowego. Dziś wynosi on już dobrych parę tysięcy i stale rośnie, dlatego należy sprawdzać tego typu informacje na bieżąco. Podczas tworzenia regulaminu sklepu bardzo istotne są zapisy z ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Dużym błędem jest nie umieszczenie informacji ważnych dla klienta chociażby właśnie z powyższej ustawy. Jednak musimy wiedzieć, że to nie jedyny dokument, który musimy wziąć pod uwagę tworząc regulamin. Jest jeszcze szereg innych, jak chociażby ustawa, która mówi o odpowiedzialności, jaką ponosi sprzedający za szkody wyrządzone za sprawą produktu niebezpiecznego.


Niezbędną informacją kiedy chodzi o formułowanie regulaminu jest jasne określenie momentu, w którym dochodzi do zawarcia umowy sprzedaży jak też należy opisać jej warunki. Nie wolno zapominać o informacji na temat wszystkich dostępnych metod przekazywania towaru jak również sposobów płatności - dobra strona. Trzeba zaznaczyć w regulaminie również termin, w ciągu jakiego klient może odstąpić od zawartej umowy. Trzeba określić bez wątpienia warunki rezygnacji jak i umieścić informacje o prawie do reklamacji, wyszczególniając jak wygląda tego typu procedura. O tych rzeczach z pewnością nie wolno zapominać gdyż możemy bardzo kiepsko na tym wyjść. Kara pieniężna to jedna rzecz, ale rzesza niezadowolonych klientów może spowodować, że będziemy mało wiarygodni w oczach kupujących.

Tags: dokument, umowa, termin