Co jest dozwolone, a czego nie można umieszczać na swojej stronie w internecie? Kilka słów o prawach autorów i licencjach.


Często jesteśmy informowani o nie przestrzeganiu prawa autorskiego przez moderatorów stron firmowych. Z drugiej strony przedstawiane są informacje o tym, że treści wrzucone do sieci stają się powszechnie dostępne już na zawsze. Jaka jest prawda? Wiele zależy od autora i państwa, z którego została upubliczniona treść.

Prawo autorskie
Author: controlarms
Source: www.flickr.com
Istnieją serwisy, w których obrazki udostępniane są do bezproblemowego użytku. Wykonawcy deklarują, że w ich przypadku nie będzie zgłaszania roszczeń, które mogą być zgłaszane zgodnie z zasadami opisywanymi w ustawie. Szkolenia dotyczące wiedzę dotyczącą prawa autorskiego częstokroć zawierają zajęcia, na których podawane do informacji są listy tego typu przestrzeni internetowych. Zajęcia obejmują również wiadomości o licencjach funkcjonujących w wirtualnej przestrzeni. Istotną funkcję stanowią licencje Creative Commons, które są przestrzegane w wielu krajach.

Cechy poszczególnych uprawnień są zazwyczaj wypisywane tuż przy obrazka, którego dotyczą. Niejednokrotnie przy bezpłatnych treściach istnieje możliwość podziękowania twórcy. Miejscami można nawet przekazać pieniądze, które skłaniają autora do dalszego tworzenia. Z pewnością otrzymanie nieobligatoryjnej zapłaty jest miłe i dobrze odbierane przez autorów darmowego z założenia contentu.

W przypadku, gdy nie mamy wiedzy na temat tego, czy dana treść może być przez nas swobodnie zamieszczona, a mamy plan posiadania własnej strony internetowej, powinniśmy zrozumieć funkcjonujące w naszym kraju prawo (zobacz chroniony znak towarowy) autorskie - kliknij tu. Warto zapoznać się z ofertami, które możemy znaleźć w internecie pod hasłem "prawo autorskie szkolenia". Szkolenia umożliwiające jego poznanie są jednym z koniecznych składników właściwego przygotowania się do promocji funkcjonowania w internecie.

Wybór propozycji pod wynikiem dla frazy "prawo autorskie konsultacje" jest naprawdę spory, więc z pewnością znajdziemy szkolenie w korzystnej cenie. Prawo (zobacz obowiązująca ustawa o ochronie danych osobowych) autorskie trzeba znać, bo przydaje się w szeregu okolicznościach. Pomimo pojawiających się wątpliwości w podejściu firm działających w internecie do różnych treści, jest ono stosunkowo klarownie określone w poszczególnych ustawach. Gdy pojawi się roszczenie, najprawdopodobniej kara zostanie wyegzekwowana. Nie warto ryzykować. Lepiej się zorientować i uniknąć scysji.

Tags: Internet, obrazek, firma, Ustawa, licencja, materiału