Certyfikaty GOST-R


Certyfikat gost-r to pismo potwierdzające zgodność towarów z wzorcami i nakazami Federacji Rosyjskiej. Certyfikacja gost tyczy się naturalnie towarów wysyłanych na eksport. Ten certyfikat stwierdza, że proces tworzenia danego produktu zgadza się ze standardami technicznymi, bezpieczeństwa i innymi warunkami nałożonymi przez Rosję.
Certyfikacja gost
Niecała eksportowana produkcja musi pozyskiwać certyfikaty. Jest to wszystko określone w odpowiednich zapisach prawnych. Opierając się na bardzo jasnych wymogach przeprowadzane są testy, których rezultaty określają czy towary spełniają wymagania (więcej na ten temat - tu).

By uzyskać certyfikat należy zgłosić się do firmy, która zajmuje się przyznawaniem dokumentów zgodności gost. Istnieje ich całkiem dużo, więc można wybierać. Trzeba wpisać w wyszukiwarkę frazę „certyfikacja Rosja”, by pojawiło się nam w wynikach wiele firm zajmujących się tymi dokumentami. Dobrze jest w haśle wyszukiwania zawrzeć kraj, bo certyfikacja gost obowiązuje nie tylko w Rosji. Tyczy się także kilku innych krajów.Dobrze jest poznać normy gost, bo będziemy mieć pewność, że nasz produkt przejdzie certyfikację bez najmniejszego kłopotu. Warto dobrze poszukać i wybrać sprawdzoną firmę wydającą dokumenty. Wtedy mamy pewność, że konsultanci posłużą nam radą (proponujemy wejść stronę www.certificator.eu/ by przeczytać więcej).

Być może skierują naszą uwagę na inne produkty, na które da się dostać dobrowolny certyfikat - dobrze jest to zrobić, jeśli pozwalają nam środki. Trzeba tylko wyszukać w sieci hasło „certyfikacja Rosja” i zdecydować, do której firmy się zgłosimy. Sprawdźmy jej opinię wśród innych przedsiębiorców, a będziemy mieć pewność, że zostaniemy obsłużeni z najwyższą starannością.

Tags: firmy, gost, produkcja, certyfikacja