Narzędzie Google, jakie mają za zadanie dokonać wyselekcjonowania w indeksacji witryn www


Narzędzie Google, które mają na celu doprowadzić do wyselekcjonowania w indeksacji serwisów www są oddane do użytku raz na pewien okres czasu przez tę firmę i wtedy również stają się realnym zagrożeniem dla właścicieli stron internetowych.
W tym czasie da się w krótkim czasie sprawdzić, czy strona, którą posiadamy jest stroną zaatakowaną przez narzędzia Google mające wprowadzić zmiany w indeksacji stron w wyszukiwarce. Na przykład, od kilku lat niebezpiecznym programem dla właścicieli witryn o niewielkim poziomie zindeksowania okazała się być Panda, jaka wyraźnie doprowadziła owe strony na jeszcze niższe miejsca.SEO, pozycjonowanie
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
W tym momencie natomiast wyłoniła się inna aplikacja, która uderza w tym przypadku w strony internetowej nazbyt wysoko zoptymalizowane. Jeśli więc na przykład\chociażby w wyznaczonych tekstach będzie występować zbyt duże zagęszczenie fraz albo zbyt duża liczba podobnych odwołań, witryna taka może stać się obiektem aplikacji którą jest pingwin, bo to stricte o nią chodzi.

Zaatakowania Pingwina powinny spodziewać się też te witryny, na których znajduje się wiele treści skopiowanych z pozostałych miejsc. Czyli te, na jakich nie ma niepowtarzalnej treści.

Zaciekawił Cię ten wątek? Nie zwlekaj, tylko przeczytaj nowy wpis, który niewątpliwie niezwykle Cię zaciekawi. Zobacz!

Kiedy strona tego typu też posiada nienaturalne, kupione na pozostałych serwerach linki to także stanie się celem Pingwina.

Pozostałe czynniki, które będą przyczyną tego, że strona tego typu będzie nisko umieszczona w indeksowaniu to: zbyt ogromna ilość przekierowań, albo też ukryte teksty\treści. A jako, iż polskie witryny są w wielu przypadkach witrynami na których znajduje się spam może Pingwin odnosić się do nawet pięciu procent polskich miejsc internetowych. Każdy naturalnie może skontrolować, czy jego witryna stała się celem Pingwina. Można to najprościej skontrolować po diametralnym zmniejszeniu ilości odwiedzin lub również wówczas, kiedy Google wyśle zawiadomienie a propos tego, iż witryna nasza została sprawdzana.

Obniżaniu noty witryny czy też i usunięciu jej z rankingu da się zapobiec przez zastosowanie odpowiednich narzędzi SEO. Czyli najzwyczajniej należy spowodować, by posiadana przez nas strona pozostawała wyspecjalizowana pod kątem\względem treści. Muszą znajdować się tam treści a także przekierowania posiadające wartość merytoryczną, a to stanie się fundamentem tego, aby Google nie odczytywało jej jako nazbyt optymalizowanej lecz bez jakiegokolwiek przesłania.

Więcej:

Tags: strony internetowe, pozycjonowanie, seo, optymalizacja