Adwokat a radca prawny


Obecnie wiele osób korzysta z pomocy adwokatów oraz radców prawnych. Niestety także wciąż wiele osób nie ma pojęcia czym różnią się te zawody.


Często radcę prawnego traktuje się jako osobę, jaka nie bierze czynnego uczestnictwa w postępowaniach sądowych.


Dzisiaj natomiast uprawnienia adwokatów oraz radców prawnych praktycznie pokrywają się. radca prawny jest w stanie postępowania majątkowe oraz rodzinne. Radca prawny jest to zawód stosunkowo młody. Powstał dopiero w latach 60. XX wieku a z początku miał na celu wyłącznie obsługę prawną przedsiębiorstw w dodatku w zawężonym obszarze. Nie był to wówczas wolny zawód, zaś radca pracował w zatrudnieniu przez firmę. Z biegiem czasu jednak jego uprawnienia zaczęły coraz to w wyższym stopniu przypominać te adwokackie. Zakres kwestii, którymi może trudnić się radca ulega ciągle powiększeniu.


kancelaria adwokacka
Author: Chefzwerg
Source: http://www.flickr.com
Istnieje jeszcze jedna różność między adwokatami a radcami prawnymi. Radcowie mogą być bowiem zaangażowani na regułach umowy o pracę, z tej przyczyny panuje niekiedy pogląd, że jest to fach zastrzeżony dla przedsiębiorców. Niemniej jednak radcy prawni bardzo często reprezentują swych klientów przed sądem. Zgodnie z regulacją mogą oni trudnić się też udzielaniem wskazówek prawniczych, przygotowywaniem opinii prawnych, występowaniem przed urzędami oraz sądami rozmaitego typu podobnie jak kancelaria adwokacka. Radca ma możliwość podjąć również trwałą kooperację z przedsiębiorstwem na regułach zatrudnienia o umowę o pracę.


Wielu z nich jednak w obecnej chwili stawia na uruchomienie prywatnej kancelarii, w których obsługują nie jedynie przedsiębiorstwa, lecz także osoby fizyczne. Dodatkowo radca , tak samo jak adwokat (adwokat Warszawa) może być ustanowiony z tzw.

Masz ochotę wzbogacić swą wiedzę? Będzie nam miło, jeżeli w tym celu przejrzysz informacje ze strony (https://radca-pr.pl/oferta/prawo-cywilne/), które dla Ciebie przygotowaliśmy w następnym linku.

urzędu w przypadku wszelkich spraw z zakresu jego obowiązków.

Tags: biznes, Przepis, radca prawny